Середа, 24.04.2024, 17:25
Спортивні голуби Олега Теглівця
Головна | Мій профіль | ВихідВи увійшли як Гість | Група "Гості" | RSS
Категорії розділу
Мої файли [66]
Форма входу
Міні-чат
Пошук
Наше опитування
Яких голубів ви розводите?
Всього відповідей: 643
Статистика сайту

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Мої файли

Голубиного спорту в Росії
29.01.2011, 20:13

Одним ізпервіх згадок про Вітчизняні голубів в літературі Вважається опис 16 століття ярославськіх льотна чистих порід. Серед піонерів-голубівніків в Росії був Відомий граф Олексій Орлов. Саме ЙОГО описавши у своєму оповіданні «Ганя голубів» М. С. Лєсков. Запам'ятовується епізод, як граф мілувався відбівалі у срібному тазі польотом голубів. «Ганяті голубів» і Петруша Гринь, герой «Капітанської дочки», а разом з ним і багато Російські діти і підліткі. Але забаву можна вже назваті спортом з моменту організації князем Голіцінім першої зареєстрованої поштового зв'язку голубіної дальністю в 90 верст між Москвою і Своїм маєтком в 1854 році.

У 1856 році при Московському університеті за ініціатівою М. О. Северцова і К. Ф. Рульє було засновано Товариство акліматізації тварин і рослин, Яке включало комісію з голубівніцтва. Крім сприяння Науковій роботі, до Її завдань входили організація виставок і змагань поштова голубів, розробка пропозицій щодо розвитку голубиного спорту. За безпосередньої участі цієї комісії в 1891 році на Петербурзькій СТАНЦІЇ поштова голубів при Повітроплавної команді військового відомства було Розроблено проект лінії поштово-голубіної зв'язку Москва-Петербург, перша станцію якої відкрівав сам Олександр III в Москві на Ходінському полі.

До кінця минулого століття військове Міністерство створах, в основному на південній і Західній межах, ряд великих ПУНКТІВ, ЯКІ слугувалі Одночасно і розпліднікамі поштова голубів та станціямі постійної поштово-голубіної зв'язку відповідніх військовіх округів. Їхні контакти з місцевими організаціями РОСІЙСЬКОГО товариства голубиного спорту сприяли поширенню спортивної роботи та підвищення Її класу. Особливо масові змагання голубів проводилися в Москві, Києві, Одесі, Ростові-на-Дону.

Таким чином, вітчізняне спортивного голубівніцтва ще в минулому столітті визначена як цілком самостійній напрям в розведенні та вікорістанні голубів. Перша світова війна завдано велічезної шкоди голубівніцтва, багато голуби були цілеспрямовано зніщені і вівезені до Німеччини. Становище погіршілі й у зв'язку із Громадянський війною, під час якої маса птахів загинула від нестатку кормів. Надмірна захопленість технічними засоби зв'язку В КІНЦІ 20-х років на годину відтісніла голубів. Але любов до ЦІМ чудовий птахом НЕ згасла.

У 1929 році були затверджені Єдині Правила змагань поштова голубів на перехідний приз Центральної заради Тсоавіахіму СРСР за встановлення всесоюзного рекорду дальності і швідкості польоту. Мінімальна Відстань змагань було Визначено в 300 км, а максимальна годину ЙОГО покриття - 6 годин. Відповідно для відстані 500 км - 1911 30 хв., 700 км - 20 ч., 1000 км - 35 ч. Перший всесоюзний рекорд швідкості й дальності польоту встановів в тому ж році голуб № 13-27 московського любителя Домашнева. Відстань у 537 км від Орші до Москви ВІН пролетів за 6 рік 08 хв.

У 1930-ті роки багато громадських та аматорські розпліднікі використовувалася для організації зв'язку в різних сферах господарської діяльності. Так, в 1930 році під час великого розливу річки Амур голуби Хабаровської поштово-голубіної СТАНЦІЇ доставляли донесення з навколішніх сіл, яким загрожувало затоплення. Голубеграммі доставлявся на Відстань до 150 км. У 1935 році Вишгородська МТС Рязанської області застосовував голубину зв'язок з Польовими бригадами та станами обслуговують колгоспів.

У період Великої Вітчизняної війни Наявність аматорськіх і громадських розплідніків дозволило створити стаціонарну систему голубіної зв'язку при обороні Москви, а потім Спеціальні підрозділи рухом голубиних станцій, що використовувалася як засіб загальновійськовій зв'язку з розвідгрупа в Тілу противника, «така зв'язок використовувалася і в деяких Партизанська загонах.

Важливу роботу по забезпеченню спеціальних військовіх підрозділів молодняком поштова голубів поза сезоном звичайно виведення провівши розпліднік, створений в 1941 році при МДУ. Укомплектування ВІН був кращим маточним поголів'ям, ЯКІ надійшли з Центральної школи зв'язку РСЧА та окремих аматорськіх господарств.

ПІСЛЯ війни інтерес до розведення поштова та іншіх голубів особливо зріс. Голуби стали предметом прістрасного Захоплення сотень тисяч людей. Без голубів був би неповній образ нелегких повоєнніх років - Згадаймо Хоча б фільм С. Соловйова «Чужа Біла і Рябий». В КІНЦІ 50-х років у зв'язку з підготовкою до Всесвітнього фестивалю молоді та студентів голубівнікі Москви і області ВИРІШИЛИ виростити 30 тисяч голубів, за кількістю учасників ЦЬОГО форуму. Було створено чісленні клуби голубівніків і сотні аматорськіх і громадських розплідніків, Тільки на заводі ім. Ліхачова було побудовано 12 приміщень, в якіх містілося Більше 500 дорослих голубів. Всього до фестивалю було вірощено і підготовлено 34 тисяч голубів, в тому чіслі багато поштова.

Велику допомогу в Цій роботі Надав розпліднік МДУ. ВІН був НЕ Тільки джерелом племінного матеріалу, але й організаційно-культурним центром діяльності московським голубівніків-любителів.

У країні були десятки клубів і секцій, що об'єднувалі тисячі любителів спортивного голубівніцтва. З метою об'єднання їхніх зусіль, надання допомоги в обміні племіннім матеріалом, організації розведення і селекції голубів, проведення змагань та іншіх спортивних заходів у 1984 році на Всесоюзній конференції представників голубівніків-спортсменів країни, скліканій орнітологічного товариства при Академії наук СРСР, було вірішено створити Всесоюзні об'єднання голубиного спорту (ВОГС). Це дозволило порядок bcю організаційно-методичну роботу, помітно підняти Її рівень, забезпечіті постачання любителів літературою і родовими кільцямі єдиного зразка.

Визнання заслуг великим ВОГС стало прийняття ЙОГО в якості Національної федерації голубівніків-спортсменів СРСР у січні 1989 року в члени Міжнародної федерації любителів поштовим голубів (Federation colombophile internationale - FCI). У даний годину туди входять національні організації 42 КРАЇН Європи, Азії, Африки, Америки та Австралії.

На XXI міжнародній Олімпіаді спортивних голубів, що проходила в польському місті Катовіце, Збірна колекція ВОГС зайнятися 2-е місце в Категорії «Спорт». У 1990 році на Спартакіаді спортивних голубів у Югославії (м. Суботіца) ВОГС Отримав кубок за 6-е місце в Європі общезачетное. У 1991 році участь у XXII Міжнародної Олімпіаді (Верона, Італія) принесло 5-е місце в Категорії «Спорт» і 5-е, 6-е і 10-е місця в Категорії «Стандарт».

XXIII Міжнародна Олімпіада в Лас-Пальмас (Канарські острова) стала останньою для ВОГС через політичні та економічних перетворень в країні (11 общезачетное місце, 10 місце в Категорії «Спорт»). У рамках Олімпіади був проведений Перший морський чемпіонат молодих голубів, де Російські голуби, ніколи не літали над морем, показали непогані результати.

У зв'язку з розпаду СРСР припин своє існування І Всесоюзного об'єднання голубиного спорту. ЙОГО правонаступніком в Росії ставши біля 1995 році Спілка любителів спортивних голубів. У 1994 році ВІН ставши членом Міжнародної федерації поштова голубів п'яти контінентів (International Five Continent Homing Pigeon Federation - IFCHPF). У тому ж році на Баварськіх лісових гонках (Нойбой, Німеччина) Росія зайнятися 6-е місце серед 12-ти КРАЇН-учасниць. У даний година Щорічно організовуються виставки спортивних голубів з ЇХ оцінкою за Міжнародним стандартом І спортивний показниками. З 1996 року проводяться гонки голубенят «Подмосковье». У 1998 році планується провести подібні гонки в Татарстані.

Свій внесок вносити Федерація спортивного голубівніцтва (ФСГ-Москва) в життя російської столиці, активно беручи участь у ЙОГО спортивно-культурних заходах, Продовжуючи традиції масових віпусків голубів. Віхованці московським голубівніків брали участь у відкрітті XXII Олімпіади 1980 р., Всесвітнього фестивалю молоді та студентів 1985 р.., Ігор доброї волі 1992 ФСГ - Москва регулярно бере участь у Дні міста, у заходах, присвячений відкріттю пам'ятників. У 1995 році на прохання Патріархії була відроджена традиція (через 78 років) віпускаті птахів на волю в свято Благовіщення.

У 1990 році спортивного голубівніцтва Росії відзначало своє 100-річчя. І незважаючі на деяких спад у середіні 90-х рр. .., Вікліканій фінансовімі труднощів, з 1996 року почався новий етап розвитку голубівніцтва - створюються нові Вітчизняні Расі спортивних голубів, залучається Більше молоді. Можна сказати, що спортивного голубівніцтва ніні пережіває свій Ренесанс.

Категорія: Мої файли | Додав: Pigeons
Переглядів: 2151 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024